1. Dzisiaj 17 września odbędzie się Podlaski Marsz dla życia połączony z Piknikiem Rodzinnym. Inauguracja o godz. 12.00 Eucharystią w bazylice św. Rocha. Po Mszy św. (ok. godz. 13.00) marsz wyruszy w stronę Archikatedry i zakończy się piknikiem na placu przed Kinem Ton.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 10:30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców

3. W tym tygodniu:

– w poniedziałek (18.09) – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski

– we środę (20.09) – wspomnienie św. Andrzeja, Pawła i towarzyszy, męczenników Koreańskich

– we czwartek (21.09) – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

– w sobotę (23.09) — wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

4. Procesja z Relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się w niedzielę, 24 września 2023 r., o godz. 17.30. Procesję poprzedzi Msza Święta w kaplicy o godz. 16.30.

5. Jubileusz 15-lecia Cudu Eucharystycznego w parafii pw. św. Antoniego w Sokółce odbędzie się 1 października 2023 r. Rozpocznie go jubileuszowa Msza św. sprawowana przez J.E. Abp. Józefa Guzdka o godz. 11.00. Szczegóły na plakacie w przedsionku Kościoła. https://archibial.pl/wydarzenia/2769-archidiecezjalny-dzien-eucharystii-w-sokolce/

6. W naszej parafii powstaje Ruch Światło — Życie, czyli ruch oazowy. Zapoczątkował go Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Oaza to wspólnota do której zaproszeni są dzieci i młodzież z parafii w następującym przedziale wiekowym: klasa 3-5 SP Oaza Dzieci Bożych, klasa 6-8 SP Oaza Nowej Drogi, młodzież od klasy I szkoły średniej zaproszeni są do Oazy Nowego Życia. Spotkania prowadzą Animatorzy. Ruch Światło-Życie stara się formować dzieci i młodzież na dojrzałych i świadomych chrześcijan oraz służyć ożywianiu lokalnych wspólnot Kościoła.

7. Zapraszamy do wspólnoty ministrantów chłopców począwszy od klasy III Szkoły Podstawowej.

8. We czwartek wspólnota Gloriosa Trinita zaprasza na wieczorną Mszę św. i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

– Kamil Chilmonik, kawaler, par. tutejsza i Katarzyna Grzybek, panna, par. tutejsza – zapowiedź druga.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszę o informację w kancelarii parafialnej.

10. Słowo Ks. Abp.:

Drodzy Siostry i Bracia w Chrystusie Panu!

W sercu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w 1982 roku, zrodziła się inicjatywa, aby co roku w trzecią sobotę i niedzielę września na Jasnej Górze, przed obliczem Matki Bożej Królowej Polski, gromadzili się ludzie pracy. Celem tej ogólnopolskiej pielgrzymki jest modlitwa za pielgrzymów, ich rodziny i środowiska pracy, a także za naszą umiłowaną Ojczyznę.

W 2024 roku przypada 40. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”. Ze względu na bł. Męczennika podlaskiej ziemi, archidiecezja białostocka oraz Region Podlaski NSZZ „Solidarność” zostali wyróżnieni powierzeniem im przygotowania Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy, która odbędzie się 14 i 15 września 2024 roku na Jasnej Górze.

Duchowo do tego wydarzenia przygotujemy się przez peregrynację obrazu Matki Bożej „Solidarności”. Nawiedzi on parafie białostockie i dekanaty w terenie, według załączonego harmonogramu oraz wybrane parafie diecezji ełckiej, łomżyńskiej oraz drohiczyńskiej. Peregrynacji będą towarzyszyć relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a także miniatura krzyża z Nowej Huty.

Pielgrzymowanie obrazu Matki Bożej „Solidarności” w naszej archidiecezji rozpocznie się 24 września 2023 roku podczas uroczystej Mszy św., sprawowanej o godz.9.15 w parafii św. Andrzeja Boboli w Białymstoku. Zwracam się z serdeczną prośbą do duszpasterzy i osób świeckich o zaangażowanie i uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu religijnym. Niech te święte znaki gromadzą jak największe rzesze wiernych naszej archidiecezji, aby wypraszać potrzebne łaski dla nas, naszych rodzin, wszystkich ludzi pracy oraz wspólnot parafialnych. Módlmy się również o bezpieczeństwo i pomyślny rozwój naszej Ojczyzny. Niech ten szczególny czas zaowocuje w naszym społeczeństwie wzrostem wiary, umocnieniem chrześcijańskiej nadziei oraz duchem solidarności i wzajemnej miłości.

Życząc obfitych owoców uczestnictwa w peregrynacji, z  serca wszystkim błogosławię.

Abp Józef Guzdek

Metropolita Białostocki

11. Wszystkim życzymy pokoju, radości i dobrego tygodnia.