1. W dniu dzisiejszym ofiary zbierane do puszki przeznaczone są na uczelnie katolickie. Rozpoczyna się także Tydzień Wychowania oraz kwartalne dni modlitw za dzieci młodzież i wychowawców.

2. W piątek (15.09) przypada 19 rocznica święceń biskupich ks. Abp Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego.

3. W niedzielę 17 września odbędzie się Podlaski Marsz dla życia połączony z Piknikiem Rodzinnym. Inauguracja o godz. 12.00 Eucharystią w bazylice św. Rocha. Po Mszy św. (ok. godz. 13.00) marsz wyruszy w stronę Archikatedry i zakończy się piknikiem na placu przed Kinem Ton.

4. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkie małżeństwa (bez względu na staż) na świętowanie rocznic małżeńskich. W najbliższą sobotę 16 września o godz. 18.00 w Archikatedrze Białostockiej.

5. Rozpoczynamy przygotowanie w parafii do I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania. Porządek spotkań jest następujący: w drugie niedziele miesiąca po Mszy św. o g. 10:30 spotkanie przygotowujące do Bierzmowania, w trzecie niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 10:30 przygotowanie do I Komunii św. Przypominamy, że przygotowanie do tych sakramentów dotyczy dzieci i młodzieży z naszej parafii (klasy III Szkoły Podstawowej, klasy I Szkoły Średniej), niezależnie od szkoły w której się uczą.

6. Kolejne spotkanie na „Szlaku bł. ks. Michała Sopoćki” odbędzie się w piątek, 15 września 2023 roku. Początek w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa w Białymstoku (ul. Traugutta) o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu:

– we środę (13.09) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma bp i dr K-ła,

– we czwartek (14.09) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

– w piątek (15.09) — wspomnienie NMP Bolesnej,

– w sobotę 16.09 — wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana.

8. W naszej parafii powstaje Ruch Światło — Życie, czyli ruch oazowy. Zapoczątkował go Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Oaza to wspólnota do której zaproszeni są dzieci i młodzież z parafii w następującym przedziale wiekowym: klasa 3-5 SP Oaza Dzieci Bożych, klasa 6-8 SP Oaza Nowej Drogi, młodzież od klasy I szkoły średniej zaproszeni są do Oazy Nowego Życia. Spotkania prowadzą Animatorzy. Ruch Światło-Życie stara się formować dzieci i młodzież na dojrzałych i świadomych chrześcijan oraz służyć ożywianiu lokalnych wspólnot Kościoła. Szersze informacje na pierwszym spotkaniu, które rozpocznie się Mszą św. w piątek 15.09, następnie po Mszy spotkanie odbędzie w salkach. Mamy w parafii dużo dzieci i młodzieży także serdecznie zapraszamy.

9. Zapraszamy do wspólnoty ministrantów chłopców począwszy od klasy III Szkoły Podstawowej.

10. Po przerwie wakacyjnej wznawia działalność również chór parafialny. Próby we środy po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy również do scholii dziecięcej.

11. We czwartek wspólnota Gloriosa Trinita zaprasza na wieczorną Mszę św. i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

– Kamil Chilmonik, kawaler, par. tutejsza i Katarzyna Grzybek, panna, par. tutejsza – zapowiedź pierwsza.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszę o informację w kancelarii parafialnej.

13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.