1.  Dzisiaj z racji na pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12:00 procesja eucharystyczna. Taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

2. W następną niedzielę ofiary zbierane do puszki przeznaczone będą na uczelnie katolickie.

3. W poniedziałek (4.09) przypada 2 rocznica ingresu ks. Abp Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o ks. Abp.

4. We czwartek (7.09) po wakacyjnej przerwie spotyka się na wieczornej Mszy św. wspólnota Gloriosa Trinita.

5. Rozpoczynamy przygotowanie w parafii do I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania. Porządek  spotkań jest następujący: w drugie niedziele miesiąca po Mszy św. o g. 10:30 spotkanie przygotowujące do Bierzmowania, w trzecie niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 10:30 przygotowanie do I Komunii św. Przypominamy, że przygotowanie do tych sakramentów dotyczy dzieci i młodzieży z naszej parafii (klasy III Szkoły Podstawowej, klasy I Szkoły Średniej), niezależnie od szkoły w której się uczą.

6. Po przerwie wakacyjnej wznawia działalność również chór parafialny. Pierwsza próba we środę (6.09) po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy dotychczasowych członków, jak też nowe osoby.

7. Zapraszamy do wspólnoty ministrantów chłopców począwszy od klasy III Szkoły Podstawowej.

8. W tym tygodniu:

– w piątek (8.09) – święto Narodzenia NMP.

9. Słowo Ks. Abp:

Siostry i Bracia w Chrystusie Panu!

Już po raz 39. w najbliższą sobotę 9 września o godz. 7.00 spod białostockiej archikatedry wyruszy Piesza Pielgrzymka Rodzin do Krypna. Z tej okazji pragnę zaprosić wszystkich Diecezjan do podjęcia pielgrzymiego trudu w drodze do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

To szczególne wydarzenie w życiu naszej archidiecezji, które co roku gromadzi rzesze wiernych, jest świadectwem bogatego życia duchowego mieszkańców Podlasia. Jest jednocześnie świadectwem żywej wiary we wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszenia, pod której opiekę uciekamy się w naszych modlitwach, a szczególnie w tych niełatwych, naznaczonych lękiem i niepokojem czasach.

Tegoroczne pielgrzymowanie odbywa się w przeddzień beatyfikacji rodziny Ulmów w Markowej. To wydarzenie bez precedensu, ponieważ jednym aktem beatyfikacyjnym do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina – rodzice Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z siedmiorgiem dzieci, w tym jedno jeszcze nienarodzone. Niech nasza duchowa łączność z tym wydarzeniem stanie się świętem rodzin szukających oparcia w ramionach kochającej Matki. Niech będzie również okazją do dziękczynienia za dar życia i rodziny, za czas minionych wakacji. Pójdźmy do Matki z zaufaniem i nadzieją na lepsze jutro oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo na kolejny rok pracy. Proszę także duszpasterzy, by wielkodusznie poświęcili swój czas, udając się ze swoimi parafianami na pielgrzymi szlak.

W tym roku pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Maryja, Matka Nadziei”. Zapraszam Was serdecznie, drodzy Diecezjanie, do wzięcia w niej czynnego udziału. Niech Maryja, Matka Nadziei, otacza naszą archidiecezję, wszystkie rodziny, każdego i każdą z nas płaszczem swej Matczynej opieki.

-Na podjęty pielgrzymi trud z serca błogosławię

Abp Józef Guzdek METROPOI.ITA BIAŁOSTOCKI

10. Ukazał się wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia” poświęcony między innymi Rodzinie Ulmów, których beatyfikacja odbędzie się za tydzień. Rodzina ta, małżeństwo z siódemką dziećmi (w tym jednym nienarodzonym), poniosła męczeńską śmierć za ukrywanie Żydów podczas niemieckiej okupacji.

Zapraszamy również do przeczytania rozmowy z białostoczanami – uczestnikami Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w sierpniu w Lizbonie.

Pomocą w życiu duchowym może być rozpoczynający się w tym numerze cykl „Panie, naucz nas się modlić!”, będący szkołą modlitwy, opartą na przykładzie Jezusa i Jego słowach zapisanych na kartach Ewangelii.

11. Życzę wszystkim pokoju, radości i dobrego tygodnia.