1.  W tym tygodniu:

– w poniedziałek (14.08) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,

– we wtorek (15.08) – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu błogosławieństwo ziół, kwiatów, owoców, pierwszych płodów rolnych. Jest to również święto narodowe – 103 rocznica Bitwy Warszawskiej (1920 r.) i Święto Wojska Polskiego. Liturgiczne świętowanie rozpoczynamy Wigilią uroczystości w poniedziałek Mszą św. o g. 18:00. We wtorek Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu zbierane będą ofiary do puszki na archidiecezjalne „Radio i”. Radio w ostatnich miesiącach przechodzi zmiany, aby jeszcze lepiej docierać do słuchaczy z informacjami z życia archidiecezji i regionu, z ewangelizacją i edukacją. 11 września wprowadzona zostanie nowa ramówka z ciekawymi propozycjami dla słuchaczy. Zapraszamy już dziś do słuchania Archidiecezjalnego „Radia i”.

– we czwartek (17.08) – wspomnienie św. Jacka, prezbitera, dzień imienin naszego ks. Jacka Ingielewicza.

2. 15 sierpnia przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, jednocześnie jest to dzień odpustu w Archikatedrze.

Tego dnia będziemy obchodzić również Święto Wojska Polskiego i 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka będzie sprawowana o godz. 11.00. 

3. W najbliższą niedzielę 20 sierpnia odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające 103. rocznicę wojny polsko-bolszewickiej i pomordowanych 20 sierpnia 1920 roku mieszkańców naszego miasta. Z tej okazji w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku o godz. 18:00 J.E. Bp Henryk Ciereszko odprawi Mszę Świętą w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku. Około godz. 19:00 z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i z Parafii pw. Św. Kazimierza w Białymstoku wyruszą modlitewne procesje z flagami narodowymi i maryjnymi do Krzyża-Pomnika przy ul. Gen. S. Maczka.

O godz. 20;00 odbędzie się MODLITWA i śpiew pieśni patriotycznych przy Krzyżu – Pomniku. Zapraszamy wiernych naszego miasta, a także poczty sztandarowe instytucji, szkół i stowarzyszeń.  

4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Łukasz Kołakowski, kawaler, par. Miłosierdzia Bożego i Zambrowska Marzena, panna, par. tutejsza – zapowiedź druga.

Adrian Czerech, kawaler, par. Ducha Św. i Anna Jabłońska, panna, par. tutejsza – zapowiedź pierwsza.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszę o informację w kancelarii parafialnej.

5. Życzę wszystkim pokoju, radości i dobrego tygodnia.