1.  W tym tygodniu:

– w poniedziałek (24.07) – wspomnienie św. Kingi, dziewicy,

– we wtorek (25.07) – święto św. Jakuba, apostoła. W tym dniu będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Z tej okazji MIVA Polska (Kościelna Organizacja na rzecz misyjnych środków transportu) organizuje akcję: 1 grosz za 1 km – na zakup środków transportu dla misjonarzy, jako podziękowanie za szczęśliwe podróże. Na ten cel można będzie złożyć ofiarę do puszki przy poświęceniu pojazdów. Szczegóły akcji:  http://www.miva.pl/

– we środę – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP,

– w sobotę – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza

2. 37. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2021 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,ŚWIĘTYMI BĄDZCIE”.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

– Białystok – od 24 do 29 lipca b.r., w godz. 17:00-19:00, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).

Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: http://www.pielgrzymka.net.pl/ lub na facebooku.

3. 11 Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Białegostoku 3 sierpnia b.r. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matę Bożą aby wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie: https://rekoakcje.pl/site/formularz/39 lub pod nr-em tel. 600 111 974.

4. 31. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, pod hasłem ,,WIERZĘ W KOŚCIÓŁ”, odbędzie się w dniach 20–25 sierpnia 2023 roku. Z racji na trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej przemarsz pielgrzymki zostanie skrócony. W drugim dniu pątnicy przejadą autokarami na granicę białorusko-litewską, skąd nastąpi dalsze pielgrzymowanie.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

– przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.

– oraz osobiście w dniach 14- 18 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku.

Wymagany jest ważny dowód osobisty.

Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: http://www.wilenska.bialystok.pl/ lub na facebooku.

5. Instytut Teologiczny w Białymstoku rekrutuje na studia teologiczne, katechetyczne oraz nauk o rodzinie. Więcej szczegółów na plakacie oraz stronie internetowej Instytutu: https://teologia.archibial.pl/

6. Życzę wszystkim pokoju, radości i dobrego tygodnia.