1.  Tak jak było to zapowiadane ofiary na tacę dzisiaj zbierane są przeznaczone na potrzeby Archidiecezji.

2. W tym tygodniu:

– w poniedziałek (3.07) – święto św. Tomasza Apostoła,

– we czwartek (6.07) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– 7.07 – pierwszy piątek miesiąca, możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszami,

– w sobotę (8.07) – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

3. 37. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2021 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,ŚWIĘTYMI BĄDZCIE”.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

– Białystok – od 24 do 29 lipca b.r., w godz. 17:00-19:00, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).

Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: http://www.pielgrzymka.net.pl/ lub na facebooku.

4. Ukazał się kolejny numer „Dróg Miłosierdzia”. Jego główny temat to „Z Bogiem na wakacjach”. Znajdziemy w  nim artykuły na temat wartościowego spędzania wolnego czasu; o tym, dlaczego katolik powinien „zabrać Boga ze sobą na wakacje”; podpowiedzi dla rodzin, jak zadbać o relacje podczas urlopu, czy też o tym, jak poprzez piękno przyrody pogłębiać wiarę. Jeden z artykułów, wraz ze świadectwem pod tytułem „Może być inne życie”, porusza kwestię wolności od alkoholu. Podczas urlopu i wakacji pomocą w modlitwie mogą być rozważania Ewangelii na wszystkie niedziele lipca i sierpnia.

5. Życzę wszystkim pokoju, radości i dobrego tygodnia.