1.  Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za udział w uroczystości Bożego Ciała, przede wszystkim za przygotowanie, udekorowanie ołtarzy; dzieciom, młodzieży, dorosłym za włączenie się w procesję. W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej (oprócz niedzieli) modlimy się śpiewając Nieszpory Eucharystyczne.

2. W następną niedzielę (18.06) będą zbierane ofiary do puszki na uczelnie katolickie.

3. W czerwcu zapraszam na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o g. 12:00.

4. W tym tygodniu:

– we wtorek (13.06) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera, doktora Kościoła, dzień imienin śp. ks. prob. Antoniego Paniczki. Msza św. w jego intencji o g. 18:00.

– we środę (14.06) – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

– we czwartek (15.06) – zakończenie oktawy Bożego Ciała, procesja eucharystyczna i poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci,

– w piątek (16.06) – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów,

– w sobotę (17.06) – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

5. Serdecznie zapraszamy wszystkie środowiska trzeźwościowe naszej Archidiecezji na 42. Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolstwa Trzeźwości, która odbędzie się na Jasnej Górze w najbliższą sobotę i niedzielę (17-18 czerwca br.). Chętnych na wspólny wyjazd prosimy o kontakt – do najbliższej środy – z parafią św. Apostołów Piotra i Pawła w Zabłudowie.

6. W dniach 23-25 czerwca (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 42 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 23 czerwca ze Świętej Wody o godzinie 14:00 (Msza Święta). Pielgrzymka wraca na stałą trasę przez Czarną Białostocką i Majewo.

Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 25 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka.

Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy on-line na stronie www.rozanostocka.pl oraz parafiach (m.in. NSM Dojlidy, NMP Królowej Rodzin, Biuro BSNE).

7. Ukazał się czerwcowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Przedstawione są w nim sylwetki trzech nowych kapłanów archidiecezji białostockiej wyświęconych 27 maja. Jeden z artykułów przedstawia św. Joannę Berettę Mollę, bohaterską mamę, która oddała swoje życie za życie dziecka, inny tekst mówi o spojrzeniu na dziecko z perspektywy mamy, jeszcze inny z kolei porusza problem agresji wobec dziecka i dziecięcej agresji. Jako pomoc duchowa na czerwiec mogą służyć: artykuł o duchowości eucharystycznej, rozważania na temat niedzielnych ewangelii oraz tekst Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zamieszczony na ostatniej stronie miesięcznika.

8. Życzę wszystkim pokoju, radości i dobrego tygodnia.