1.  Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po Mszy św. o g. 12:00 procesja eucharystyczne

2. W czerwcu zapraszam na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o g. 12:00.

3. W tym tygodniu:

– w poniedziałek (5.06) – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

– we wtorek grupa młodzieży z naszej parafii podczas Mszy św. o g. 18:00 z rąk ks. bp Henryka Ciereszki przyjmie sakrament bierzmowania. Bardzo proszę o modlitwę w ich intencji,

– we czwartek (6.06) – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu porządek Mszy św. niedzielny. Po Mszy św. o g. 12:00 procesja eucharystyczne wokół kościoła do czterech ołtarzy. W Boże Ciało można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej. W naszej parafii tradycyjnie ołtarze przygotowują następujące osoby: I ołtarz – osoby z ul. Rolnej, II ołtarz – osoby z ul. Sucharskiego, III ołtarz – osoby z ul. Ściegiennego, Włościańskiej i IV ołtarz – osoby z ul. Pieczurki. Bardzo proszę też o zaangażowanie całej białej procesji – dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcam dzieci, które niedawno przeżywały uroczystość I Komunii, aby w swoich odświętnych strojach wzięły udział w procesji. W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o g. 18:00 będą odprawiane Nieszpory Eucharystyczne.

4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Jakub Konrad Kobus, kawaler, par. tutejszej i Angelika Suplicka, panna, par. tutejsza – zapowiedź druga.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszę o informację w kancelarii parafialnej.

5. Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 9 czerwca 2023 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

6. Ukazał się czerwcowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Przedstawione są w nim sylwetki trzech nowych kapłanów archidiecezji białostockiej wyświęconych 27 maja. Jeden z artykułów przedstawia św. Joannę Berettę Mollę, bohaterską mamę, która oddała swoje życie za życie dziecka, inny tekst mówi o spojrzeniu na dziecko z perspektywy mamy, jeszcze inny z kolei porusza problem agresji wobec dziecka i dziecięcej agresji. Jako pomoc duchowa na czerwiec mogą służyć: artykuł o duchowości eucharystycznej, rozważania na temat niedzielnych ewangelii oraz tekst Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zamieszczony na ostatniej stronie miesięcznika.

7. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki, który zostanie wykonany przez Akademicką scholę ADONAI wraz z zespołem i uczestnikami warsztatów muzycznych. Oprawę wizualną stanowić będą tworzone na żywo obrazy z piasku do każdego z utworów. Koncert odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca br. o godz. 20.30 przed białostocką katedrą. Wstęp wolny.

8. Dzisiaj po Mszach św. za zgodą Kurii Biskupiej będą zbierane ofiary do puszki na leczenie 6-miesięcznego Filipa Martyniuka. Dziecko urodziło się z niedorozwojem kości udowej prawej nóżki, która nie rośnie tak szybko jak zdrowa. Potrzebne są kosztowne operacje. Bóg zapłać za ofiary!

9. Życzę wszystkim pokoju, radości i dobrego tygodnia.