1.  W następną niedzielę (28.05) przypada uroczystość Zesłania Ducha Św. Przypominam, że w uroczystość Trójcy Świętej (4.06) kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. W niedzielę Zesłania Ducha św. 20 dzieci z naszej parafii podczas Mszy św. o g. 12:00 przystąpi po raz pierwszy do Komunii św. Bardzo proszę wszystkich parafian o modlitwę w ich intencji i ich rodzin. Proszę również w miarę możliwości, aby wyjątkowo w tym dniu wybrać Msze św. w innych godzinach, a umożliwić uczestniczenie rodzinom dzieci w Mszy św. o g. 12:00.

3. Zapraszamy serdecznie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia oraz wszystkich wiernych do uczestnictwa w Wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 27 maja br. o godz. 19.30 w Archikatedrze. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

4. Wczoraj w kościele pw. św. Kazimierza w Białymstoku ks. bp Henryk Ciereszko pobłogosławił ponad 200 nowych lektorów z naszej diecezji, którzy od września brali udział w zajęciach przygotowujących do tej posługi. Z radością informuję, że w tej grupie jest sześcioro nowych lektorów z naszej parafii.

5. W tym tygodniu:

– we środę (24.05) – wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych,

– piątek (26.05) – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera, jest to również Dzień Matki.

6. Życzę wszystkim pokoju, radości i dobrego tygodnia.