1.  Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Taca jest przeznaczona na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku.

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc Maryjny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odbywać się będą od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej (g. 18:00), a niedzielę po Mszy św. o g. 12:00.

3. Następna niedziela (07.05) jest pierwszą miesiąca, dlatego procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o g. 12:00.

4. W tym tygodniu:

– w poniedziałek (1.05) – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,

– we wtorek (2.05) – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to Dzień Flagi Rzeczpospolitej.

– we środę (3.05) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, Msze św. według porządku niedzielnego.

– we czwartek (4.05) – wspomnienie św. Floriana, męczennika,

– 5.05 – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o g. 7:00,

– w sobotę (6.05) – święto apostołów Filipa i Jakuba i pierwsza sobota miesiąc, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o g. 7:00.

4. Rozpoczynamy sezon pieszych pielgrzymek, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXVIII pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 6 maja o godz.  8.00. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego: „Wszystko postawiłem na Maryję.”

Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00.

Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 7 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny do Białegostoku (15 zł).

5. Ukazał się majowy numer „Dróg Miłosierdzia”. W dużej części poświęcony jest tematyce związanej z Eucharystią: przeżywaniu spowiedzi i I Komunii św. dziecka, a także posłudze nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. W miesiącu dedykowanym Matce Bożej przypomniane zostało Jej przesłanie zawarte w objawieniach w Lourdes oraz pokazana została siła wstawiennictwa świętych dzieci z Fatimy. W numerze można znaleźć również wspomnienie o ks. prał. Józefie Grygotowiczu, wieloletnim Dyrektorze Wydziału Katechetycznego Kurii.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby;

Mateusz Łosiewicz, kawaler, par. tutejsza i Katarzyna Perkowska, panna, par. pw. św. Krzyża w Łapach – zapowiedź pierwsza.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszę o informację w kancelarii parafialnej.

7. Życzę wszystkim pokoju, radości i dobrego tygodnia.