1.  W następną niedzielę (6.08) przypada święto Przemienienia Pańskiego. Taca zbierana w tym dniu jest przeznaczona na uczelnie katolickie. Następna niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego po Mszy św. o g. 12:00 procesja eucharystyczna.

2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem dobrowolnej abstynencji.

3. W tym tygodniu:

– w poniedziałek (31.07) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

– we wtorek (1.08) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to również rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

– w piątek (4.08) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. porannej i wieczornej. Sakrament pokuty pół godziny przed Mszami św.

– 5.08 – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do NSNMP po Mszy św. porannej.

4. 31. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, pod hasłem ,,WIERZĘ W KOŚCIÓŁ”, odbędzie się w dniach 20–25 sierpnia 2023 roku. Z racji na trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej przemarsz pielgrzymki zostanie skrócony. W drugim dniu pątnicy przejadą autokarami na granicę białorusko-litewską, skąd nastąpi dalsze pielgrzymowanie.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

– przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej: http://www.wilenska.bialystok.pl/.

– oraz osobiście w dniach 14- 18 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku.

Wymagany jest ważny dowód osobisty.

Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: http://www.wilenska.bialystok.pl/ lub na facebooku.

5. Życzę wszystkim pokoju, radości i dobrego tygodnia.